Karkówka z grilla z Chrzanem z Żurawiną ETERNO

Składniki:
2 plastry karkówki (ilość uzależniona od osób)
Przyprawy do karkówki
1 słoik: Żurawina z Pigwą ETERNO
1 słoik: Chrzan z Żurawiną ETERNO 
Bagietka + Cytrynki z Imbirem ETERNO
Przyrządzanie:
Rozbić plastry (1 cm)  karkówki, przesypać przyprawą do dań z grilla, na całej powierzchni plastra rozsmarować Chrzan z Żurawiną Eterno, na kolejny plaster ułożyć Żurawinę z Pigwą Eterno - przetwory zużywamy w zależności od plastrów karkówki, a to co pozostanie podajemy na stół jako dodatki do grilla. Potrawę można przygotować zarówno w piecu w temperaturze 1800C przez  15-20min, lub na na grillu na średniej wysokości palenisku.
Karkówkę podajemy z frytkami lub pieczonymi ziemniakami. 

Wyśmienitym dodatkiem do grillowanego mięsa jest Ketchup Morelowy ETERNO. Jest to przepyszny, ostry sos morelowy, który dzięki odpowiednim przyprawom ma niesamowity i bardzo ciekawy smak. Ostatnio na grillu używaliśmy do pieczonej kaszanki - polecam, to jest po prostu: "niebo w gębie"! ;):)

Świetnym dodatkiem będzie pieczywo imbirowe. Jego przygotowanie jest niezwykle proste: świeżą bagietkę kroimy  pod kątem na niewielkie kromki. Następnie otwieramy słoiczek Cytrynek z Imbirem Eterno i smarujemy kromki pieczywa syropem. Tak przygotowane pieczywo rozkładamy na grillu. (pozostałe plastry ze słoiczka możemy oczywiście wykorzystać do sporządzania napojów).

  smacznego * smacznego * smacznego * smacznego * smacznego * smacznego 

Komentarze

Popularne posty

.

.

.

.