Ciasteczka ze Śliwellą ETERNO podane na ciepło

Dzisiaj przedstawiam propozycję ciasteczek - babeczek ze Śliwellą ETERNO, posypane orzechami i podane na ciepło. Idealny podwieczorek po długim, jesiennym spacerze.
Składniki:
Przyrzadzanie:
DRUGI  szybki, prosty i sprawdzony przepis, który możecie wykonać nawet z dzieciakami. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w wyżej wymienione składniki, a w ciągu paru minut wyczarujecie przepyszne ciasteczka, które możecie modyfikować wedle własnych upodobań.
 Już wczoraj zdradziłam Wam, ze kruche babeczki można kupić gotowe, są sprzedawane po ok. 30 sztuk w kartonowych opakowaniach, na pewno kupicie je w każdym markecie.
Na każdą babeczkę wykładamy Śliwellę ETERNO. Możecie użyć również konfitury truskawkowo-czekoladowej:  Truskawella ETERNO. Kruszymy orzechy. Możecie użyć również migdały lub/i orzechy laskowe.  Babeczki posypujemy orzechami. My jeszcze dodatkowo posypaliśmy kolorową, cukierniczą posypką.
Wstawiamy do nagrzanego piekarnika do temperatury 180 stopni C na 5 minut. Uważajcie, żeby nie przypiec, chodzi tylko o pogrzanie ciasteczek. Podawać ciepłe.


Do ciasteczek polecam pyszną, gorącą herbatkę z cytrynkami ETERNO, a dla dzieci kakao - "pysznościowy" podwieczorek dla małych łasuchów (wiem, wiem, że się powtarzam, ale to jest tekst  dzieciaków - idealnie trafione do tego deseru).

Smacznego!

Komentarze

Popularne posty

.

.

.

.