Herbata z Cytrynkami z kwiatem czarnego bzu

Oto co wypełnia mnie uniesieniem 
- szklanka herbaty i kawałek cukru w ustach. 
(Aleksander Puszkin)

Zaparzyłam zieloną herbatę i czegoś mi ciągle brakowało. Stwierdziłam, że urozmaicę moją ulubioną herbatę i dodam jeden ze smaków cytrynek ETERNO
Zastanawiałam się, który mógłby pasować do herbaty, którą zazwyczaj pije się nawet bez cukru. Wybrałam Cytrynki z Kwiatem Czarnego Bzu -  delikatne, lekko kwaśne plastry cytryny zanurzone w aromatycznym syropie z kwiatu czarnego bzu. Delektowałam się niesamowitym smakiem mojej herbaty, a wspaniały aromat, który rozprzestrzenił się na całą kuchnię przywołał pozostałych domowników. Poczęstowałam nią wszystkich i nawet dzieciom, które jeszcze nie poznały się na dobrodziejstwie zielonej herbaty, smakował napój przy którym spędziliśmy mile czas. 

 A Cytrynki z Kwiatem Czarnego Bzu musicie spróbować. Esencjonalny syrop pozyskiwany z kwiatów bzu jest jedwabisty, aromatyczny wręcz zniewalający. Dominuje w potrawie, dlatego wystarcza na długo bo wystarczy dodać niewielką ilość, żeby zmienić smak potrawy. Uwielbiam je nie tylko do herbaty, ale również do sporządzania lemoniady, do drinków i do wszelkich deserów, zwłaszcza lodów. Musicie je mieć w kuchni zwłaszcza w okresie karnawału, kiedy organizuje się dużo imprez.
Smacznego! 

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za przesłanie komentarza. Wkrótce pojawi się pod postem. Zapraszam do śledzenia bloga ETERNO.

Popularne posty

.

.

.

.