Lemoniada! tylko z cytrynkami ETERNO
hasło: LEMONIADA
wg. Wikipedii: Lemoniada – napój chłodzący o kwaskowatym smaku składający się z wody, cukru i soku cytrynowego, niekiedy gazowany.


Powoli przymierzamy się do letnich klimatów. Latem nie może zabraknąć lemoniady - delikatnej, orzeźwiającej, z nutą słodyczy. Zaskocz wszystkich jej pysznym cytrynowym smakiem. Tym bardziej, że do wyboru masz sporo smaków cytrynek ETERNO.
Przepis jest prosty: wystarczy do dzbanka wody mineralnej (niegazowanej ale jak wynika z definicji może być też gazowana) mocno schłodzonej dodać parę plastrów cytrynek ze słoika i dolać parę łyżeczek ze słoika. Dokładnie ile? Tyle żeby Wam smakowało, zależy jak słodkie napoje lubicie.
Oczywiście możecie wykorzystać również inne owoce w syropie ETERNO (np. limonki czy pomarańcze), mieszać smaki, a nawet pokusić się o podkręcenie smaku owocowym syropem ETERNO.
Żeby uzyskać jeszcze bardziej orzeźwiający efekt dodajcie parę kostek lodu i listki świeżej mięty. Podawać w wysokich szklankach ze słomką.

A pamiętacie Cytronadę?
wg. Wikipedii: Cytronada – niegazowany napój cytrynowy, produkowany i sprzedawany w Polsce w latach 80. XX wieku w foliowych woreczkach, które należało przebić słomką (często sprzedawaną w komplecie z woreczkiem).
Tak, oprócz woreczka to dzięki cytrynkom też możecie przyrządzić cytronadę!


SMACZNEGO!

Komentarze

Popularne posty

.

.

.

.