Naturalny jogurt z płatkami owsianymi i truskawkami


Naturalny jogurt z truskawkami jest idealną przekąska dla osób dbających o zdrową dietę. Zwłaszcza dla osób na diecie odchudzającej, ponieważ mają wyjątkowo niski indeks glikemiczny a ponad to Truskawki zawierają enzym, bromelinę, który rozkłada białko pokarmowe. Dzięki niemu będziecie mogli również łatwiej spalać tłuszcz i węglowodany. Do tego pozwalają pozbyć się nadmiaru wody. Jest jednak pewien problem - są silnie uczulające. Ja to wiem bardzo dobrze, bo mnie ten problem dotyczy i chociaż uwielbiam świeże truskawki to mogę jedynie obejść się smakiem. Dolegliwości alergii są tak silne, że skutecznie odstraszają mnie od pokusy sięgnięcia po te wspaniałe owoce.
Ale jest na to rada:
warto wiedzieć także, że owoce przetworzone, a więc gotowane lub pieczone zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii, dlatego warto korzystać z  podania ich właśnie w takiej postaci. 
Tak więc nasze konfitury są wspaniałą alternatywą dla alergików. Zwłaszcza kiedy dokłada się wielkiej staranności w wyprodukowaniu konfitur, dzięki czemu owoce zachowują jak najwięcej swoich wartości.

Składniki:

jogurt naturalny
płatki owsiane
otręby owsiane
Truskawki z migdałami ETERNO 

Przyrządzanie:

Jogurt posypać płatkami owsianymi (może być naturalne musli owsiane). Dodać otręby owsiane, które zawierają bardzo dużo błonnika i działają zbawiennie na nasz układ pokarmowy. Otręby posiadają również możliwość pochłaniania niewielkich ilości kalorii, dzięki czemu tym bardziej możemy pozwolić sobie na dodanie konfitury. Polać konfiturą. I już gotowe!

Komentarze

Popularne posty

.

.

.

.