Galaretki z przysmakami owocowymi ETERNO w roli głównej

 
Składniki:

Przyrządzanie:
Przyrządzamy galaretki zgodnie z instrukcją na opakowaniu - każdą oddzielnie. Przygotowujemy owoce: wyjmujemy ze słoiczka i odcedzamy owoce. Układamy ozdobnie w pucharkach i zalewamy gęstniejącą galaretką. Uwaga: w zależności od tego jak będziemy ozdabiać zostawiamy odpowiednio miejsce. Galaretkę z kiwi oraz z żurawiną z pigwą na 3/4 wysokości naczynia a galaretkę pomarańczową na 1/4. Część galaretki zostawiamy oddzielnie aby na koniec pokroić w małą kostkę i przybrać wierzchy deserów. Odstawiamy do chłodnego miejsca aby zgęstniała. 
Przygotowujemy bitą śmietanę. Kiedy galaretka jest gotowa ozdabiamy w dowolny sposób. Możecie użyć do tego deseru dowolnych przetworów owocowych ETERNO oraz różnych smaków galaretek. Dzięki temu znowu możemy tworzyć niezliczoną ilość przepysznych deserów.
My przyrządziliśmy:

1.
Galaretka z zatopionymi owocami Żurawiny z Pigwą. Na wierzchu bita śmietana polana owocami z przetworu: Ananas z Wanilią (wykorzystaliśmy nawet laskę wanilii ze słoiczka do ozdoby). Na samym środku deseru wyłożyliśmy łyżeczkę Truskawelli, a na niej położyliśmy świeżą truskawkę!


2.
Galaretka pomarańczowa (1/4 wysokości pucharka). Na bokach ułożyliśmy odcedzone plastry z przetworu Pomarańcze w syropie. Do środka wlaliśmy Truskawellę - konfiturę czekoladowo-truskawkową. Na wierzchu - pokrojone w kostkę różne smaki galaretek oraz pokrojone plastry pomarańczy


3.  
Galaretką agrestową zalaliśmy odcedzone plastry z przetworu Kiwi w syropie cytrynowym. Na wierzchu bita śmietana (możecie spróbować połączyć z panacottą - zrobimy taką wersję przy najbliższej okazji:)) Na wierzchu łyżka Truskawelli i świeża truskawka dla ozdoby.


Smacznego!

Komentarze

Popularne posty

.

.

.

.